درمورد کولر خودرو و سلامت انسان‌ها

افرادی که در اتومبیل خود کولر دارند جهت حفظ سلامتی درهنگام سوار شدن به ماشین وقبل از روشن کردن کولر ماشین باید پنجره ها را پایین بکشند تا هوای گرم داخل از ماشین خارج شود . حتما می پرسید چرا ؟
تعجبی ندارد که این روز ها مردم بیشتر از قبل به سرطان مبتلا می شوند و جان خود را از دست می دهند. این سوال پیش می آید چرا ، اجازه دهید یکی از مواردی که موجب سرطان می شود را خدمت شما توضیح دهم.
اولین و آخرین جایی که مردم هر روز و هفت روز هفته به آن قدم می گذارند و یا آن را ترک می کنند اتومبیل های خود می باشد. لطفا” به محض سوار شدن ماشین کولر ماشین را روشن نکنید. در ابتدا پنجره های ماشین را پایین کشیده و بعد از چند دقیقه کولر ماشین خود را روشن کنید.
با توجه به تحقیقات بعمل آمده ، داشبورد خودرو ، صندلی ، جبعه کولر ، و در واقع همه اشیاء درون خودرو از پلاستیک ساخته شده است که در محیط دربسته ماده ای بنام بنزن ، سمی که موجب سرطان می شود از خود ساتع می کنند. شکی نیست که همگان این بو را در هنگام بازکردن درب ماشین استشمام کرده اند.
ماده بنزن علاوه بر ایجاد سرطان موجب مسموم کردن استخوان های شما هم می شود که باعث کم خونی و کاهش گلبولهای سفید خون می گردد . قرار گرفتن در معرض طولانی این ماده موجب سرطان خون و خطر ابتلا به برخی سرطان های دیگر را نیز افزایش می دهد. همچنین می تواند موجب سقط جنین در زنان باردار شود.
سطح ماده بنزن ” قابل قبول” در داخل خانه برابر با ۵۰ میلی گرم در هر ۰٫۰۹ متر مربع است .
یک اتومبیل پارک شده در داخل خانه ، با پنجره های بسته شامل ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم بنزن – ۸ برابر سطح قابل قبول است . اگر خارج از منزل خودروی خود را در آفتاب با دمای بالای ۱۶ درجه سانتیگراد پارک کنید ، سطح بنزن بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی گرم ، یعنی ۴۰ برابر سطح قابل قبول است .

افرادی که وارد اتومبیل خود شوند و پنجره ها را بسته نگاه دارند در نهایت مقادیر زیادی از سم بنزن را استنشاق می کنند . ماده بنزن سمی است که کلیه ها و کبد را تحت تاثیر قرارمی دهد و بد تر از آن اینست که خروج این سم از بدن شما بسیار دشوار است .
اگر برای سلامتی خود وسرنشینان اتومبیل خود ارزش قائلید لطفا قبل از سوار شدن به خودرو پنجره و درب های اتومبیل خود را باز نگاه دارید تا هوای داخلی ماشین و این سم مرگبار از ماشین خارج شود و سپس در اتومبیل خود بنشینید .

بدون دیدگاه